fbpx

Weekend z Duchem Świętym w czasie Wielkanocy (13-15 maja 2022 r.) to świetna okazją, żeby przygotować się do zbliżającej się uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
Spotkaliśmy się w gronie 30 osób by oddać cześć osobie Ducha Świętego.
Mogliśmy Go lepiej poznać, odkryć na nowo, ale przede wszystkim bardziej pokochać. Na owoce przyjdzie jeszcze poczekać, ale cierpliwość jest już jednym z nich. Chcemy iść za Tobą dalej Duchu Święty!!!

 • ZAM_3234
 • ZAM_3587
 • ZAM_3180
 • ZAM_3571

Co to był za początek majówki! Zupełnie wyjątkowy, choć kiełbasek też nie zabrakło. 🙂
12 małżeństw zdecydowało, że w tym roku będzie inaczej. Wyruszyli w podróż i... zaczęli od nowa! Zaopatrzeni w wiedzę, podpowiedzi, przykłady z życia i modlitwę rozpoczęli przegląd swojej relacji i zdecydowali się na małe i duże zmiany. Oj, działo się! Duch Święty prowadził i czynił wszystko nowe.
Po raz kolejny byliśmy świadkami Bożego działania poprzez sakrament małżeństwa.
Alleluja!

 • Image_2022-05-17_at_120737

W dniach 11-13.03.2022 odbył się Kurs Filip dla małżeństw. Na to wydarzenie przyjechało ostatecznie 5 małżeństw, spragnionych umocnienia w miłości.

By zaspokoić pragnienia serc zwróciliśmy się do źródła Miłości, czyli do Boga Ojca. Dalej prowadził Duch Święty wskazując drogę po której należy kroczyć, by osiągnąć pełnię życia w radości i jedności. Małżonkowie wyjechali umocnieni darami Ducha Świętego, uśmiechnięci i ufni w działanie Bożej łaski.
Jest to kurs absolutnie podstawowy dla każdego małżeństwa, które pragnie szczęścia. Niezależnie od stażu, niezależnie od tego, co aktualnie przeżywa: czy wzloty, czy upadki.
 
     Serdecznie zapraszamy!!!
     Piotr i Ania
 

Ps. Gorące podziękowania dla ekipy kursu i dla księdza Krzysztofa. Patrząc na Wasze zaangażowanie i gorliwość w służbie na rzecz małżeństw - serce rośnie!

 • P3121124
 • P3121093
 • P3121135
 • P3121104

Zimowa edycja Kursu o dialogu małżeńskim zakończona. W weekend 18.02 – 20.02 przyjechało do Zalesia 12 małżeństw. Na kursie królowała radość, a Pan Jezus był w tym z nami. "Raduję się z Wami Moje dzieci."
Duch Święty otwierał serca Małżonków na dialog, widać było jak rozkwitają - jak piękne kwiaty, które na kurs przywieźli Kasia i Mariusz. Objawił się, pośród wielu talentów uczestników, wielki talent muzyczny; Don Zbynio. Dziękujemy Duchowi Świętemu za prowadzenie i natchnienia, które były fundamentem udanych dialogów małżeńskich. Chwała Panu!
Koordynatorzy Lena i Piotr

 • IMG-20220221-WA0005

Najpierw była radość wielka, że na kurs zapisało się ponad 30 uczestników z różnych wspólnot i grup modlitewnych, potem, że zdecydowana większość dojechała i kurs mógł się odbyć. A wśród uczestników była spora grupa młodzieży licealno – studenckiej, co daje nadzieję, że będzie miał kto ponieść dalej Dobrą Nowinę w świat.

A sam kurs? Wspólna modlitwa, prowadzenie Ducha Świętego, muzyka, taniec i śpiew, rozmowy. Teoria poparta praktyką. Radość z bycia razem.

Duchu Święty, prowadź nas w codzienności.

 • IMG-20220202-WA0013

W miniony weekend odbył się kurs Tobiasz i Sara.

Na rekolekcje dojechało finalnie 6 małżeństw, choć początkowo zapisanych było dużo więcej (niestety z różnych powodów musieli zrezygnować).
W dzisiejszych czasach troska, a często wręcz walka  o jedność małżeństwa jest szczególnie cenna, więc pomimo małej grupy uczestników zdecydowanie BYŁO WARTO.
Wielką radością jest obserwować jak Bóg doświadcza rekolektantów - niby tylko dwa dnia, a dzieją się naprawdę piękne rzeczy. Tak było i tym razem. Teraz przed małżonkami czas pracy nad ich małżeństwami, ale wszyscy wyjechali umocnieni w wiarę, nadzieję i miłość oraz z konkretnymi pomysłami i postanowieniami na dalszą wspolną drogę.

Wszystkich nieprzekonanych zapraszamy - tego się nie da  opisać, tego można tylko doświadczyć, więc przyjedźcie i sprawdźcie. Amen.

Bogu niech będą dzięki!
Maja i Maciek
koordynatorzy kursu

 • WhatsApp_Image_2022-01-24_at_172932

Dni od 22 do 24 października przebiegały pod hasłem GDYBYŚMY ZACZYNALI OD NOWA. Na kursie zjawiło się 19 małżeństw, nie tylko z okolicy. Wiele trudności pokonywały małżeństwa, aby dotrzeć na ten kurs, a także spore odległości (nawet 500 km). Był to czas, w którym Duch Święty obdarzał nas obficie swoją mocą i łaskami. Ten kurs jest absolutnie dla każdego, tak dla małżeństw w trudzie i kryzysie, jak i dla tych, które zwyczajnie poszukują sposobów, aby jeszcze pełniej okazywać sobie miłość, budować jedność. Jak potrzebny jest to czas i jak wiele wnosi w swojej prostocie słyszeliśmy podczas świadectw uczestników, które nas, ekipę prowadzących, zbudowały i zmobilizowały do jeszcze większej pracy i wysiłku dla dobra wszystkich małżeństw. Zapraszamy!

 • WhatsApp_Image_2021-11-07_at_110755
 • WhatsApp_Image_2021-11-07_at_110820
 • WhatsApp_Image_2021-11-07_at_110910