fbpx

Jak co roku również i tego lata całą wspolnotą uczestniczyliśmy w tygodniowych rekolekcjach. W ich centrum znajdywała się oczywiście Eucharystia, bo wszystko zaczyna się od Chrystusa, to ON powinien stać się prawdziwie fundamentem mojego życia. Zastanawialiśmy się, jaką glebą jesteśmy, jaka jest głębia naszego serca, czy więcej jest we mnie wyobraźni czy woli, czy jestem człowiekiem wieczności, czy odpowiadam na łaskę dziś - teraz - tu.

Z radością odnowiliśmy Przymierze, naprawdę stawiając Jezusa w centrum swojego życia.

Rekolekcje się skończyły – czas na konkrety miłości w codzienności, bo to one weryfikują nasze dobre postanowienia i wierność Jezusowi.

W ostatnim tygodniu czerwca 15 młodych uczestników zdecydowało się spędzić weekend na kursie, który wyjaśnia i pokazuje, co to znaczy, że Bóg kocha właśnie mnie miłością bezgraniczną i bezwarunkową. Większą jeszcze radością był fakt, że w ekipie były młode osoby, które same rok temu zaledwie uczestniczyły w kursie Filip. A teraz świadczą, że Boża miłość naprawdę przemienia życie.

Kurs Filip odbył się w domu formacyjnym sióstr Elżbietanek, przy współpracy siostry Katarzyny i siostry Vianneyi. Czuwał nad całością ksiądz Marcin.

Czytaj więcej...

Szczęść Boże!

Po wymuszonej przerwie związanej z pandemią Bóg pozwolił żeby odbył się kurs "Tobiasz i Sara" na który przyjechało 14 małżeństw.

Zarówno wśród ekipy, jak i uczestników czuć było wdzięczność i radość z okazji możliwości uczestnictwa w tym wydarzeniu. Oj... naprawdę czasem trzeba stracić żeby docenić :)

Najważniejsze, że Duch Boży  błogosławił oraz sam działał, czego efektem było wyraźne poruszenie serc i umocnienie jedności wśród uczestniczących małżeństw.

Ufamy, że Pan pozwoli, aby po wakacjach odbyły się kolejne kursy. Grafik jest w trakcie przygotowań i planowo będzie dostępny na stronie internetowej w najbliższych tygodniach.

Serdecznie pozdrawiamy
Maja i Maciek
koordynatorzy kursu

  • P6122833

Naprawdę można zacząć od nowa? Wyresetować przeszłość? Przebaczyć?

Naprawdę – i ten, zaledwie weekendowy kurs, to pokazał. Można być małżeństwem ze stażem 5, 10 czy 30 lat i - zaczynać od nowa. Od małych codziennych rzeczy, od adorowania siebie, dialogowania, od budowania na zobowiązaniu czyli na sakramencie małżeństwa.

To był święty czas działania Ducha Świętego w tych 10 małżeństwach, które zdecydowały się przyjechać do Zalesia i w pracy ekipy. Czas radosnej służby, odkrywania siebie na nowo, odgruzowywania miłości do siebie. Z Jezusem i w Jezusie wszystko jest możliwe. Alleluja! Niech dzieją się dobre rzeczy!

  • 20201017_210350

W ostatni wrześniowy weekend przybyły do nas małżeństwa z różnych regionów Polski, celem rozkochania się w Obowiązku Zasiadania.
Duch Święty z troskliwością i cierpliwością wlewał w serca małżonków i ekipy :) swoją miłość by ukochać taki rodzaj Spotkania miłujących się Osób.
Objawiły się także talenty. Oto w jaki sposób uczestnicy w kilku wersach podsumowali ten cud, który tu w Zalesiu zaistniał:

Czytaj więcej...

We wrześniu widzimy się na kursie o dialogu małżeńskim, w październiku na kursie o szczęściu w małżeństwie oraz

UWAGA! rusza nowy kurs: Gdybyśmy zaczynali od nowa.

  • newsletter_jesien2020