fbpx

Na tym kursie kobiety mogą dostrzec nowe oblicze swoich mężów, a mężczyźni odkryć nowe sposoby okazywania miłości żonom.

Jest to unikatowy kurs, w którym towarzyszą nam dwie pierwsze pary małżeńskie wyniesione na ołtarze wcale nie w uznaniu nadprzyrodzonych zasług i spektakularnych cudów, ale właśnie za zwyczajną miłość i otwarcie się na dar sakramentu małżeństwa.

Terminy i Zapisy >>

quatro kawa

Maria i Alojzy oraz Zelia i Ludwik byli zwyczajnym małżeństwem, jak większość z nas, którzy potrafili swoje codzienne życie małżeńskie i rodzinne przeżywać w sposób nadzwyczajny.

To wymowne, że wspomnienie liturgiczne Marii Luizy Corsini i Alojzego Beltrame Quattrocchi (25 listopada), a także Zelii i Ludwika Martin (12 lipca) zostało wyznaczone nie na dzień ich śmierci — jak to najczęściej bywa — lecz na dzień, w którym zawarli małżeństwo. Wyraża to przeświadczenie, że właśnie ten dzień był początkiem ich „narodzin dla nieba”.

Siła tego kursu tkwi w działaniu Boga, który chce uczyć miłości w tak prozaicznych sytuacjach jak czytanie gazety, wspólny posiłek, wyjście do teatru, wycieczka w góry.

Kurs prowadzą osoby świeckie - małżonkowie oraz osoby z katolickiej Wspólnoty Przymierza Święta Rodzina wraz z opiekunem Wspólnoty, księdzem Krzysztofem Grzejszczykiem.

Kurs ma formę warsztatową. W planie kursu jest codzienna Msza święta, adoracja oraz modlitwa – wspólnotowa, indywidualna. Do dyspozycji uczestników przez 24h jest kaplica w domu rekolekcyjnym.