fbpx

„Zadanie wychowania wypływa z najbardziej pierwotnego powołania małżonków do uczestnictwa w stwórczym dziele Boga...”

(św. Jan Paweł II, FAMILIARIES CONSORTIO, 22 listopada 1981 r.)

Terminy i Zapisy >>

kow ilustracja

 

Nikt nie zna naszych dzieci lepiej od nas. Nikt nie zastąpi nas w byciu ich nauczycielami i przewodnikami na drodze do Ojca w niebie. Ale nikt też lepiej od nas nie wie, jak często na tej drodze nie domagamy.

Zapraszamy Was na kurs o wychowaniu gdyż wierzymy, że jest to dziedzina wymagająca od nas - rodziców, nieustannej pracy. Jest to też zadanie, które powinno przynosić wiele radości i dawać poczucie spełnienia.

W ramach dwudniowego spotkania chcielibyśmy poruszyć to, co w obszarze wychowania najważniejsze, ale na co dzień często zapominane. Chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i wsłuchiwać się w Wasze – aby wrócić do naszych domów z entuzjazmem i miłością.

Ufamy, że skoro Ojciec powołał nas do bycia rodzicami, On też udziela nam potrzebnych łask na tej drodze.

Kurs prowadzą osoby świeckie - małżonkowie oraz osoby z katolickiej Wspólnoty Przymierza Święta Rodzina wraz z opiekunem Wspólnoty, księdzem Krzysztofem Grzejszczykiem.

Kurs ma formę warsztatową. W planie kursu jest codzienna Msza święta, adoracja oraz modlitwa – wspólnotowa, indywidualna. Do dyspozycji uczestników przez 24h jest kaplica w domu rekolekcyjnym.

Od uczestników

Kochani bracia i siostry ze Wspólnoty Święta Rodzina oraz ich Pasterzu!!

Jesteśmy w Zalesiu już piąty raz i to piąty raz w ciągu roku. Pewnie musieliśmy Was wszystkich poznać i w końcu się udało:) Tak mówiąc, pół żartem to na serio w ciągu roku czerpaliśmy z Waszych doświadczeń, z waszej wiedzy, uczestnicząc we wspólnej modlitwie. Teraz przyszedł czas na kurs o wychowaniu. Wiele treści, które tu zaczerpnęliśmy, przypomniały nam do czego tak naprawdę zostaliśmy powołani. Uświadomiliśmy sobie swoje zaniedbania w wychowaniu dzieci, ale co najważniejsze kurs pomógł nam dotrzeć do przyczyn. Wskazaliście nam jak ważny jest plan i jak do niego się zabrać, w jaki sposób i jak ważne są priorytety, które my musimy w jedności nieustannie wyznaczać i przypominać je sobie.

Wasze kursy są niesamowicie owocne. Z przyjazdu na kurs Filip skorzystały również dwie rodziny naszych najbliższych, które uratowały swoje małżeństwa i odnalazły własną drogę. Polecamy znajomym i będziemy polecać, regenerowanie własnych rodzin w Zalesiu, chociażby jako ostatnią deskę ratunku. Zaproponowaliśmy bratu udział w kursie przedmałżeńskim. To miejsce Pan Bóg sobie szczególnie upodobał. Sam zresztą kiedyś powiedział: "Po owocach ich poznacie".

W naszych modlitwach dziękujemy Panu Bogu za to, że stawia na naszej drodze ludzi takich jak Wy- ludzi, którzy pomagają zagubionym wrócić do Boga.

Dziękujemy Wam za Waszą modlitwę, wsparcie duchowe i pokazywanie dobrych wzorców opartych na Słowie Bożym. Będziemy starać się walczyć o swoich najbliższych, pamiętając o tym, żeby po Bogu stawiać obowiązki pierwszego stanu tzn. troskę o dobro rodzinne. Wierzymy, że z Bogiem nam się uda, bo u "Pana Boga nie ma nic niemożliwego". Natomiast Wam niech Pan Bóg nieustannie błogosławi, daje Wam siłę i zdrowie oraz potrzebne łaski do dalszej służby.

Magda i Jarek