Kurs Przedmałżeński, w formie nadzwyczajnej, przeznaczony jest dla narzeczonych, którzy z uzasadnionych powodów - takich jak:
zamieszkiwanie poza granicami kraju lub w różnych miastach, specyficzny rodzaj pracy - nie mogą uczestniczyć w formie zwyczajnej
katechizacji przedślubnej. Warunkiem przyjęcia na kurs jest podanie uzasadnienia w polu uwagi formularza rejestracyjnego.

Jest to kurs wyjazdowy z noclegami i pełnym wyżywieniem i ze względu na jego charakter nie ma możliwości dojeżdżania na zajęcia.
Noclegi w Domu Rekolekcyjnym są obowiązkowe.

 

przedmalz maki

Kurs prowadzony jest przez kapłana wraz z pięcioma małżeństwami z diecezji warszawskiej o zróżnicowanym stażu małżeńskim. Wypełnia on program tradycyjnego 10-tygodniowego kursu dla narzeczonych w ramach przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Obejmuje on pełny weekend - od piątku godz: 18:00 do niedzieli godz.: 18:00 oraz dodatkową niedzielę od godz 10:00 do godz.: 17:00.

Kurs daje szansę zgłębienie tematyki związanej z małżeństwem, rodziną i co najważniejsze wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość. W czasie kursu będzie możliwość głębszego poznania przyszłego współmałżonka, ustalenia wspólnej hierarchii wartości w oparciu o wyznawaną wiarę. Zajęcia prowadzone są dynamicznie w formie konferencji, ćwiczeń, rozmów oraz innych form wspierających głębsze poznanie się narzeczonych w relacji z Bogiem.

Nauki przedmałżeńskie zaliczają wymagane przez Kościół skupienie przedmałżeńskie, którego istotnym elementem jest Spowiedź Święta.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, dotyczącymi kursów przedmałżeńskich, podanymi na stronie Archidiecezji Warszawskiej: www.archidiecezja.warszawa.pl

Terminy i zapisy >>